ביטוח קופות חולים וביטוחים משלימים

ביטוח רגיל או משלים בקופות החולים

החוק במדינת ישראל קובע, כי כל תושב ישראלי מעל לגיל 18 נדרש להיות מבוטח בביטוח בריאות בסיסי, וזאת מטעם אחת מקופות החולים במדינה, אשר פעילותן מפוקחת על ידי משרד הבריאות.

כלומר, כל תושב אשר הגיע לגיל 18 נדרש להירשם כחבר באחת מקופות החולים בישראל, כאשר השאלה לאיזו קופה להירשם נתונה להחלטתו.

החוק מגדיר, כי כל תושב מדינת ישראל זכאי ל"סל בריאות" בסיסי, אשר ממומן במסגרת מס הבריאות אשר כל תושב במדינה נדרש לשלם. עם זאת, קופות החולים השונות מציעות גם מגוון רחב של ביטוחים משלימים או ביטוח קופות חולים, כאשר על מנת ליהנות מהם על הלקוח להעביר תשלום נוסף לידי קופת החולים.

ביטוח משלים: תוספת לביטוח הבסיסי

למרות שביטוח הבריאות במדינת ישראל מקנה לכל תושב סל בריאות, אשר קופות החולים מחויבות להעניק לו מתוקף החוק, הרי שבפועל מדובר בסל בריאות בסיסי ביותר, אשר מכסה רק טיפולים רפואיים מצומצמים. אין כמעט אדם אשר במהלך חייו לא נדרש לעבור לפחות טיפול רפואי אחד אשר אינו נכלל במסגרת סל הבריאות, ולרוב יותר מפעם אחת, כאשר עלותם של טיפולים אלו נדרשת לצאת מכיסו של הלקוח.

לכן מציעות קופות החולים בישראל למבוטחיהן גם "ביטוח משלים", המהווה תוספת לביטוח הבסיסי, וכולל שורה של טיפולים רפואיים נוספים, אשר אינם כלולים בביטוח הבסיסי. ההרשמה לביטוח המשלים מטעם קופות החולים נעשית בכפוף לתשלום חודשי נוסף, אשר הלקוח נדרש להעביר לידי קופות החולים, וזאת בהתאם לאופיו של הביטוח המשלים.

באופן כללי, ביטוח קופות חולים, בדומה לסל הבריאות הבסיסי, מפוקחים אף הם על ידי גורמי משרד הבריאות. עם זאת, לקופות החולים בישראל יש חופש פעולה רחב בקביעה אילו טיפולים יוכנסו לביטוח המשלים, ומהו הסכום הכספי אשרבית עץ הלקוח יידרש לשלם במסגרת הביטוח.

מטבע הדברים, ככל שהביטוח המשלים יהיה רחב יותר ויכלול מגוון גדול יותר של טיפולים רפואיים שונים, כך העלות החודשית מבחינת הלקוח תגדל בהתאמה. בבחינת כדאיות ביטוח משלים , חשוב לזכור כי קופות החולים מטבען נמצאות בתחרות עזה על כל לקוח, ומסיבה זו מציעות מגוון רחב של ביטוחים משלימים מסוגים שונים.

לכן לפני הבחירה בביטוח משלים מטעם קופת חולים מסוימת, מומלץ בחום לבצע השוואה מעמיקה מול ביטוחים משלימים נוספים מטעם קופות חולים אחרות, מה שמסייע בקבלת ההחלטה האופטימלית באשר לאיזה ביטוח משלים להירשם.

ראו גם:

ביטוח סיעודי

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי, מייסד המרכז לזכויות נכים בישראל. עורך דין ותיק עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 15 שנה בהם הוא טיפל בתיקים ותביעות מסובכות בהצלחה רבה. עבודה מול אוכלוסיית הנכים מעניקה תחושת סיפוק שלא מורגשת בשום תחום או מקום אחר.

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

053-3540601
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן