זכויות נכי צהל משרד הביטחון

זכויות נכי צהל משרד הביטחוןאחד הדברים שמאפיינים בצורה הגדולה ביותר את מדינת ישראל, זה העובדה שבמדינת ישראל כמעט כולם משרתים בצבא, או במערכת הביטחון במהלך חייהם. שירות חובה הפך היות סממן היכר של ממש של מדינת ישראל, אך גם כתוצאה מכך, כיום ישנם אנשים רבים במדינה אשר מוגדרים בתור "נכי צהל", זאת כאשר מדובר על אנשים שנפגעו פיזית או בנפש במהלך השירות הצבאי או הביטחוני שלהם ולא משנה אם מדובר על פגיעה במהלך אימון, קרב, או במהלך מלחמה.

זכויות נכי צהל משרד הביטחון מדוע כל כך חשוב שיכירו באדם אשר נפצע במהלך השירות הצבאי או הביטחוני שלו בתור נכה צה"ל?

אדם אשר נפגע בצורה כזאת או אחרת במהלך החיים שלו כתוצאה משירות כלשהו במערת הביטחון או בצבא, הוא בעל זכות להכרה מבחינת המדינה בהיותו נכה צהל או נכה מערכת הביטחון, ובשל כך, הוא גם זכאי להטבות שונות ורבות ממדינת ישראל. כמובן, שכיום במדינת ישראל מגדירים גם נפגעים בנפש מהשירות הצבאי שלהם בתור נכי צהל, כך שגם עבור נפגעי הנפש של צהל מגיעים כל ההטבות השונות שמגיעות גם לנפגעי צהל שנפגעו בצורה פיזית. באותו צורה שבה אדם אשר נפגע מבחינה בריאותית במהלך חיו האזרחיים, ילך לקבל פיצויים מהמוסודת המדיניים השונים כגון ביטוח לאומי, או לחברות הביטוח השונות, אזי שכך גם אדם שנפגע במהלך שירותו הצבאי, צריך לקבל את אותן ההטבות והפיצויים בהתאם לכך.

האנשים שיכולים גשת ולפנות לגוף אשר מטפל בנכי צהל מטעם מדינת ישראל, הם אנשים אשר נפגעו במהלך הצבא בשירות הסדיר, בקבע, או במילואים, אנשי המשטרה שנפגעו בשירות שלכם, ואנשים שב"ס שנפגעו בשירות שלהם גם כן. על כל האנשים הללו לפנות לאגף השיקום של משרד הביטחון, והוא זה שצריך לדאוג לאנשים האלה ולכלל הזכויות, ההטבות, והפיצויים שמגיעים לאנשים האלה. אילו הטבות ופיצויים מגיעות לאנשים שמוגדרים בתור נכי צהל, או נכי המערכת הביטחונית? על הזכויות המפורטות תוכלו לקרוא בשורות הבאות, זכויות נכי צהל משרד הביטחון.

זכויות נכי צהל משרד הביטחון אילו זכויות מגיעות לאנשים שמוגדרים בתור נכי צהל או נכי המערכת הביטחונית במדינת ישראל?

במידה שאתם מוגדרים בתור נכי צהל, אזי שמגיעות לכם הטבות רבות, ורשת סיוע ופיצויים רבים ומגוונים. על כך הפיצויים הללו תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

זכויות נכי צהל משרד הביטחון זכויות בתחומי המגורים והרכב – 

  • הנחה בארנונה כל נכה צהל אשר מחזיק בדרגת נכות של מעל לעשרה אחוזי נכות, זכאי להנחה בארנונה על כל דירה מושכרת, או על דירות אשר נמצאות בבעלות שלהם.
  • הנחה בתשלומי מיסי רכישה נכי צהל והמערכת הביטחונית אשר מחזיקים בידם בדרגת נחות של 19 אחוזים ומעלה, הם אנשים אשר מחזיקים בידם זכאות להנחות שונות בשיעורים של 0.5 אחוז על מיסי הרכישה כאשר הם קונים נכס או דירה, זאת כמובן שתנאי שהדירה מיועדת למגורים באופן אישי
  • מענקי דיור נכי צהל והמערכת הביטחונית בעל נכות של מעל ל35 אחוזים, הם אנשים שזכאים למענקי דיור רציניים וגדולים בעת רכישה של דירה חדשה, זאת כאשר על הדירה להיות בתנאים המתאימים לאדם עם נכות מסוימת (עד קומה שניה וללא מעלית). כך גם עבור נכי צהל שגרו בקומה אשר לא מתאימה למחייתם, מגיעה הטבה נוספת על מעבר דירה.

זכויות נכי צהל משרד הביטחון הנחות שונות על רכישת רכב חדש ועל הנחות בתחבורה הציבורית

  • הנחה על המיסים לרכישת רכב שיקומי חדש נכי צהל אשר מחזיקים בידם נכות של 25 אחוזים ומעבר לכך, זכאים להנחה במס על רכישת רכב חדש, הנחה אשר מגיעה לעד 75 אחוזים. מדובר על הנחה שניתנת לנכים שזקוקים לרכב מתאים ויעודי עבורם, אשר משמש אותם למטרות חיים חשובות.
  • הנחות על נסיעות בתחבורה ציבורית כל נכי צהל ונכי המערכת הביטחונית זכאים להנחות כלכליות שונות על נסיעה ברכבת ישראל, באוטובוסים הציבוריים, ועוד. על מנת להנות מההטבות הללו, יש להציג כרטיס נכה צהל בעת רכישת רב קו, ולאחר מכן מקבלים את ההנחה.

לנכי צהל יש עוד מגוון של זכויות, הקלות והטבות לרבות פטורים מהמתנה בתור, משלומי מלווה בכניסה למקום ציבורי, תכנית צרכנים נותני שירות ושירותי דיוק עבור נכי צהל המוגדרים כמתמודדי נפש. ניתן גם להגיש תביעה לקצבת נכות מקרן הפנסיה של נכה צהל. כל הזכויות המגיעות לנכי צהל מתוארים באתר של כל זכות

אני נכה צהל איך אדע כמה כסף מגיע לי?

בעיקרון, יש פירוט של הטבלאות באתרי האינטרנט השונים, כמו למשל באתר של ארגון נכי צהל, דרכו גם ניתן להשיג את כל הטפסים הנדרשים להגשת תביעות. בעיקרון, התגמול הבסיסי של נכי צהל, נקבע לפי אחוזי נכות שזה אומר בין עשרה אחוזים לבין 100 אחוזים. הסכום אותו תקבלו נע בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים בכל חודש. בנוסף, קיימים גם תגמלוי פרישה מוקדמת שנקבעים גם כן לפי אחוזי הנכות, תוספת למימות צרכים מיוחדים, טיפולים רפואיים, דמי ניידות לפי רמת זכאות, שמי קיום, תגמולי חוסר פרנסה, תגמולי נצרך ועוד. יש הטבות נוספות עליהן ניתן לקרוא באתר כמו למשל הטבות ללקיחת הלוואה למגוון של מטרות, הטבות בביטוחים כמו ביטוח חיים, ביטוח סיעודי וביטוחי בריאות, הרשמה למועדון חבר צרכנות דרכו ניתן להירשם למגוון רחב של הטבות והנחות בכל התחומים, קבלת מלגות לנרשמים ללימודים ועוד

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי, מייסד המרכז לזכויות נכים בישראל. עורך דין ותיק עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 15 שנה בהם הוא טיפל בתיקים ותביעות מסובכות בהצלחה רבה. עבודה מול אוכלוסיית הנכים מעניקה תחושת סיפוק שלא מורגשת בשום תחום או מקום אחר.

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

053-3540601
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן