מהם הקריטריונים לקבלת תג נכה?

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

תג נכה

קבלת תג נכה לרכב, היא אחת הזכויות החשובות ביותר עבור אנשים עם מוגבלות בניידות. זאת משום שהיא מאפשרת לאותם אנשים, להתנהל ביתר קלות כאשר הם מחוץ לבית.

בזכות תג החנייה, יכול הנכה לחנות קרוב מאוד לכל מקום אליו הוא צריך להגיע, אם מדובר בסופר, בבנק, בדואר או בכל מקום אחר בו הקצו חנייה מיוחדת לנכים.

 

איך תדעו אם אתם זכאים לתג נכה?

נכויות רבות מזכות בקבלת תג נכה. חלקן מוגדרות על ידי המוסד לביטוח לאומי, וחלקם על ידי משרד האוצר או משרדים ממשלתיים אחרים הקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי קובעים שהזכאים לתג נכה הם:

אדם נכה אשר זקוק לרכב כאמצעי תנועה בשל נכות ברגליו, נכה אשר נקבעה לו נכות של 60% לפחות כאשר ניידותו ללא רכב מסוכנת עבורו וכן, נכה המוגבל בהליכה אשר זקוק לכיסא גלגלים לצורך ניידותו.

הגשת בקשה לתג נכה

על מנת לקבל את תג החנייה, יש לפנות בבקשה בכתב, אל היחידה לטיפול במוגבלי ניידות שבמשרד התחבורה. ישנו טופס בקשה מיוחד לתג נכה, בו יש למלא את הפרטים הדרושים, לרבות, ציון מספר הרכב המבוקש (ניתן לבקש כי על התג יירשמו עד שני כלי רכב). לבקשה יש לצרף גם צילום של תעודת הזהות וכן, צילום של רישיון הרכב.בקשה

נקודה חשובה לציון היא כי ניתן לבקש כי התג יהיה משויך לרכב אשר המבקש הוא אינו בעליו, למשל, רכב של בן הזוג, של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, של חברה וכיו"ב אך בכל מצב שכזה, יש להמציא את האישורים הרלוונטיים.

כך למשל, כאשר מדובר על רכב של בן הזוג, יש להמציא את האישורים הבאים: אישור על רישום הרכב על שם בן הזוג; צילום תעודת זהות של בן הזוג; תעודת נישואין או כאשר בני הזוג אינם נשואים, יש להציג תצהיר חתום על ידי עורך דין כי בני הזוג חיים יחד כזוג. דוגמא נוספת היא מצב שבו הרכב רשום על שמו של האפוטרופוס של מבקש התג. במצב זה, יש לצרף אל הבקשה, עותק מצו מינוי אפוטרופוס, חתום על ידי בית משפט.

קבלת תשובה, בקשה חוזרת וחידוש התג

סמל

ככלל, קבלת תשובה לבקשה לקבלת תג נכה, תינתן תוך 90 יום מן המועד בו הגיעה הבקשה אל משרד התחבורה. כאשר התשובה היא שלילית, ניתן להגיש בקשה חוזרת לאחר פרק זמן של שנה מהמועד בו הוגשה הבקשה הקודמת, בכפוף לכך כי למבקש ישנם מסמכים רפואיים עדכניים למועד הגשת הבקשה.

אם אושר תג החנייה, יש לדאוג לחדשו בסמוך למועד סיום התוקף וזאת עושים על ידי הגשת בקשה חדשה. על מנת למנוע מצב שבו יוותר הנכה ללא התג, רצוי להגיש בקשה לחידוש, כחודש וחצי לפני המועד בו יפוג תוקפו של התג. במקרה שבו התג אושר לצמיתות, הוא תקף למספר שנים, כאשר משרד התחבורה דואג לשלוח תג חדש לנכה ועל כן פטור הוא מלפנות אל משרד התחבורה בבקשת חידוש.

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!