דע את זכויותיך

אני כותבת מאמר זה בתור הורה לילד נכה. ברבות השנים יצא לנו לשמוע על זכויות שונות המגיעות לנו וזאת בלי שידענו על כך ובלי שאף אחד דאג לדווח לנו על כך. כי בכל מה שקשור לזכויות המגיעות להורים לילד נכה אין ממש הדרכה ואין מי שמחפש לדווח על כך לנו ההורים.

אנחנו מוצאים את עצמינו נאלצים להתמודד עם הרבה מאוד הוצאות ועם עלויות שונות ומשונות בגלל הטיפול בילד. זה כולל תרופות רבות שהוא נוטל באופן קבוע, זה כולל מוניות כדי להגיע אתו ממקום למקום כמו נסיעות לקופת חולים או אפילו סתם יציאה תמימה לקניות. כל יציאה מחייבת שימוש בתחבורה מהבית עד למקום הספציפי כי לילד אין יכולת וסבלנות לשבת בתחבורה הציבורית.

כך גם יש את ההוצאות הרבות עבור מוצרים שונים שמתקלקלים הרבה יותר מהר כאשר הם נמצאים בשימוש שלו. הבלאי של כל מוצר מחייב כל הזמן הוצאות על תיקונים ובמקרים רבים גם קניה מחדש. זה כולל מוצרים יקרים מאוד כמו מחשבים, רהיטים שהוא גורר, מפיל עם או בלי כוונה (בשל התקפי זעם שהם ממש לא נדירים אצלו) ועוד ועוד.

אין מי שמשלם לנו על כך, אך לכל הפחות יש את הזכויות השונות שעשויות להקל במעט על המעמסה ואת זה אנחנו רואים לנכון לעשות כאן באתר שלנו. ליידע גם אתכם ההורים.

 

מכירים בהורים הנכים ובהוצאות שלהם

יש בהחלט אפשרות ליהנות מהנחות שונות ומזכאות בתשלומים שונים לרשויות כאשר מדובר בילד נכה הגדל בבית.

זה כולל הנחה בתשלומי החשמל, זה כולל גם הנחה בתקשורת וכמובן שיש את קצבת הנכות ואת קצבת הניידות אשר להם עשוי הילד הנכה להיות זכאי. חשוב לזכור כי אף אחד לא ירדוף אחריכם עם הזכויות ועם ההחזרים או ההנחות המגיעות לכם. אם לא תעבדו עליהם, לא תטרחו להגיש את הבקשות המתאימות, אתם תמצאו את עצמכם מפסידים את כל מה שמגיע לכם על פי חוק.

 

נעזרים באנשי מקצוע

אז כאן בדיוק המקום לפנות אל אנשי מקצוע כדי שאלו ידריכו, ינווטו, ימליצו ויכוונו אתכם בדרך הנכונה ובמסלול הנכון כדי שתקבלו את כל מה שאכן מגיע לכם על פי חוק.

ממש כמו שאתם לא תלכו להתמודד בנושאים משפטיים סבוכים כמו למשל פשיטת רגל או חדלות פירעון, מבלי להיוועץ באיש מקצוע לפחות בדרגת עורך דין חדלות פירעון, כך גם אין הרבה סיכויים ליהנות מכל ההטבות ומכל הזכויות מבלי לשבת עם יועץ מקצועי המכיר היטב את כל התחום הזה של זכויות האדם הנכה.

יש חברות שונות המציעות ליווי לצורך מימוש הזכויות הרפואיות המגיעות להורים לילד נכה אך לא תמיד כשאי להיעזר בהם. הם נוטלים אחוזים נכבדים מכל הישג שהם ישיגו עבורכם. מנגד יש חברות שעושות את זה בצורה הרבה יותר מתחשבת ועדינה ואת השירות שלהם כדאי לכם לבקש.

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי, מייסד המרכז לזכויות נכים בישראל. עורך דין ותיק עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 15 שנה בהם הוא טיפל בתיקים ותביעות מסובכות בהצלחה רבה. עבודה מול אוכלוסיית הנכים מעניקה תחושת סיפוק שלא מורגשת בשום תחום או מקום אחר.

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם הוא הליך לא פולשני ולא ניתוחי המיועד לטיפול במגוון מצבי שריר ושלד הוא משתמש בגלי הלם, שהם גלי קול המייצרים פעימות לחץ

האם הליכה טובה לכאבי גב

רוב האוכלוסייה תסבול מכאבי גב בשלב כזה או אחר בחיים, לחלק מהאנשים הכאבים יחלפו כמו כשם שהופיעו אך חלק מהאנשים יסבלו מכאב גב כרוני מתמשך

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!