למי כדאי לרכוש ביטוח סיעודי?

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

ביטוח סיעודי
ביטוח סיעודי

המונח ביטוח סיעודי מתייחס למקרים בהם אדם מסוים מוצא עצמו במצב בריאותי קשה ביותר, אשר מונע ממנו לתפקד באופן עצמאי במהלך חיי היום יום, ובדגש על הפעולות הפשוטות ביותר, כגון להתלבש לבד, להתרחץ לבד, ועוד.

במקרים אלו, הגדרה רפואית של "חולה סיעודי", נדרש לסיוע חיצוני באופן יומיומי, כאשר לא תמיד יש באפשרות בני המשפחה לספק את הסיוע הנדרש, ובמיוחד במקרים בהם מדובר בחולה ערירי.

בדיוק מסיבה זו נוצר מה שמכונה "ביטוח סיעודי". מדובר בפוליסת ביטוח ייחודית, אשר נוצרה על ידי חברות הביטוח השונות במטרה לסייע לאותם החולים הסיעודיים בהתמודדות עם ההוצאות הכלכליות הנדרשות כתוצאה ישירה ממצבם הרפואי הקשה.

תנאי פוליסת הביטוח קובעים, כי ככל שהאדם מעביר מדי חודש בחודשו סכום כספי מוסכם לחברת הביטוח, הרי שחברת הביטוח תשתתף בהוצאות הכלכליות של האדם בעת הגיעו למצב סיעודי, באופן חלקי או מלא, כתלות בתנאי הפוליסה.

בישראל, ביטוח סיעודי מוצע על ידי חברות הביטוח השונות

כמעט כל חברת ביטוח מציעה בין היתר פוליסת ביטוח סיעודי, המורכבת ממגוון תנאים ייחודיים. חשוב לזכור, שבין פוליסות הביטוח השונות קיימים הבדלים ניכרים, וזאת בין היתר בגובה סכום ההשתתפות מטעם חברת הב

סיעוד

יטוח בהוצאות המבוטח, בתנאי ההשתתפות, ובגורמים רבים נוספים, וכל זאת כתלות בסכום הכספי שהמבוטח נדרש לשלם מדי חודש בחודשו.

לכן לפני הבחירה בפוליסת ביטוח סיעודי ספציפית, מחובתו של הלקוח לבחון היטב את כלל התנאים המוגדרים במסגרת הפוליסה, ולבחור מבין שלל הפוליסות הקיימות בשוק. תחום פוליסות הביטוח בישראל נמצא במצב של תחרות מתמדת בין חברות הביטוח השונות, מה שמאפשר במקרים רבים ללקוח לקיים משא ומתן עם חברת הביטוח, וכך לשפר את תנאי הפוליסה הראשוניים.

האם ניתן להירשם לפוליסת ביטוח סיעודי דרך קופות החולים?

באופן כללי, קופות החולים בישראל אינן מציעות באופן עצמאי ביטוח סיעודי לחברי הקופה. עם זאת, קופות החולים בישראל מציעות את שירותיהן כ"מתווכות" בין חברות הביטוח והלקוח . כלומר, יש באפשרות הלקוח להירשם לפוליסת ביטוח סיעודי דרך קופות החולים, כאשר הסכום החודשי שמשלם הלקוח לקופת החולים מועבר לידי חברת הביטוח אשר מספקת את הפוליסה.

כיום רוב תושבי ישראל מבוטחים במשך שנים ארוכות בביטוח סיעודי דרך קופות החולים, וזאת במסגרת ביטוח הבריאות אליו הם רשומים. מסיבה זו, חשוב להקפיד ולהתעניין בעת ההצטרפות לקופת חולים מסוימת, או שינוי התנאים בה, האם התשלום לקופה כולל גם תשלום עבור פוליסת ביטוח סיעודי, מה שיכול להוכיח את עצמו כמשתלם מאוד מבחינת הלקוח בעת צרה.

האם ביטוח סיעודי הוא השקעה משתלמת?

במקרים רבים, אנשים מסתכלים על הביטוח הסיעודי כפתרון חריג, אשר נועד רק עבור אותם הקשישים ה"עריריים", אשר אינם זוכים לסיוע מטעם בני משפחה. מסיבה זו, אנשים רבים בוחרים להימנע מרכישת פוליסת ביטוח סיעודי, מתוך התפיסה כי במידה הצורך תמיד ניתן להסתייע בבני המשפחה.השקעה

עם זאת, לא תמיד בני המשפחה מסוגלים, או רוצים, להירתם למשימה, ובמיוחד שבמקרים רבים קיים צורך בסיוע יום יומי אשר דורש זמינות מוחלטת מטעם המסייע. כך שבניגוד לתפיסה הרווחת, לא תמיד ההישענות על בני המשפחה היא הפתרון הטוב ביותר, כמתואר להלן.

מסיבה זו, רכישת ביטוח סיעודי היא במרביתם המוחלט של המקרים השקעה חכמה לטווח ארוך, אשר מעניקה למבוטח ראש שקט, ומונעת ממנו מלהפוך לנטל על בני משפחתו בעתיד.

ראו גם:

הצהרת בריאות כוזבת בביטוח סיעודי – למה חברת הביטוח עלולה לא לשלם לכם את הכסף?

אובדן כושר עבודה

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!