זכויות נכים בקופות חולים

זכויות נכים בקופות החוליםנכים זכאים לשורת זכויות בקופות החולים, וחשוב לברר במרכזי המידע של עמותות הנכים השונות, מהם ההטבות, ההנחות וההקלות המגיעות באופן אישי, בהתאם לדרגת הנכות. מאמר זה מרכז את המידע הנוגע להטבות לנכים בקופות החולים.

זכויות אלו משתנות ומתעדכנות מעת לעת ולכן חשוב לעקוב אחר השינויים המתפרסמים באתרי וערוצי התקשורת והחדשות.

זכויות נכים בקופות חולים: גובה ההשתתפות העצמית

  • בהתאם לסעיף 24 (ב) בחוק נכי המלחמה בנאצים נכה נתמך זכאי להנחה של חמישים אחוז בדמי ההשתתפות העצמית ברכישת תרופות. בהתאם לסעיף 8 (4) בחוק הבריאות הממלכתי ישנן זכויות מסוימות ששמורות לילדים שמקבלים גמלת נכות שמתבטאות בפטור מתשלום השתתפות עצמית עבור שירותים שונים שניתנים בקופות החולים, כמו למשל ביקור אצל רופא ראשוני, ביקור אצל רופא שנינוני, ביקור במרפאות חוץ וכן ביקור במכוני הדמיה, אבחון ואחרים.
  • בהתאם לסעיף זה ניתן גם לקבל פטור מתשלום דמי ההשתתפות העצמית גם עבור טיפולים
  •  שנחשבים לפרא רפואיים. עם זאת מדובר רק על מקרים מיוחדים ביותר להלן: הילד עוד לא בן שלוש ואובחן על הקשת האוטיסטית או שהילד נמצא על הרצף האוטיסטי, טרם מלאו לו שמונה עשרה שנים ואחד מההורים שלו זכאי להבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי.

מי שמקבל קצבת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי (או מי שתלוי בו) זכאי באופן אוטומטי לפטור מתשלום עבור ביקור אצל רופא שניוני או ראשוני וכן לפטור מתשלום ביקור במרפאות חוץ וביקור במכונים השונים.

חוזקה

יש לציין שהפטור ניתן אוטומטי שכן רשימת מקבלי הקצבאות מועברת מהמוסד לביטוח לאומי ללא צורך בפניה של המבוטחים.

ראו גם:

זכויות נכי צה"ל

 

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי, מייסד המרכז לזכויות נכים בישראל. עורך דין ותיק עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 15 שנה בהם הוא טיפל בתיקים ותביעות מסובכות בהצלחה רבה. עבודה מול אוכלוסיית הנכים מעניקה תחושת סיפוק שלא מורגשת בשום תחום או מקום אחר.

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

053-3540601
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן