ההטבות הכלכליות להן זכאים הנכים

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

מגיעות לך זכויות ממוסדות המדינה! זכויות לאוכלוסיית הנכים
מגיעות לך זכויות ממוסדות המדינה! זכויות לאוכלוסיית הנכים

המוסד לביטוח לאומי וגופים רבים אחרים כמו משרד התחבורה, הרשויות המקומיות, חברת החשמל וכיוצא בזה מעניקים מגוון זכויות והטבות לאוכלוסיית הנכים.

יש לציין שרוב ההטבות תלויות בקביעת אחוזי הנכות, אשר אלו נקבעים על פי רוב על ידי המוסד לביטוח לאומי. לכן, כדי לקבל את מלוא הזכויות, רצוי לפנות תחילה למוסד לביטוח לאומי.

הצעד הראשון יהיה להגיש תביעת נכות לביטוח לאומי, אשר יקבע, באמצעות וועדה רפואית, את אחוזי הנכות הרפואית והתפקודית. כך, מלבד קצבת נכות חודשית שיקבל הנכה מביטוח לאומי, ישמש אותו הנתון של אחוזי הנכות, לקבלת זכויות נוספות מגופים אחרים. להלן, מספר דוגמאות לזכויות נכים ממוסדות שונים.

תג נכה: מותר להחנות את הרכב בכל מקום (כמעט)

נכים בעלי רכב, העונים לתנאי הזכאות השונים שקבע משרד התחבורה, יכולים לקבל תג נכה, אשר יאפשר להם לחנות את רכבם במקומות המסומנים לנכים. זוהי הטבה חשובה ביותר עבור ציבור הנכים, המקלה משמעותית על חיי היומיום שלהם. באמצעותה, יכול הנכה להחנות את רכבו בקרבת מקום בכל אזור בו הוא נמצא, מה שמשפר באופן משמעותי את עצמאותו, כך שהוא אינו תלוי באנשים אחרים אשר יסיעו אותו ממקום למקום.

לשם קבלת תג נכה, יש לפנות אל משרד התחבורה ולמלא את הטופס המתאים בצירוף המסמכים הדרושים. יצוין כי ניתן לקבל תג נכה גם לרכב אשר אינו בבעלות הנכה, בכפוף לתנאים שנקבעו.

קבלו סיוע ברכישת או החלפת רכב

משרד התחבורה מעניק הלוואות לרכישת רכב חדש או לשם החלפת רכב קיים, לנכים העומדים בתנאי הזכאות. אלו נקבעים על ידי שני גופים: המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות.רכב

חשוב לציין כי מלבד ההלוואה לרכישה או החלפת רכב, ניתן לקבל קצבת ניידות מהמוסד לביטוח לאומי – תשלום חודשי של קצבה למתקשים להתנייד עקב נכותם.

קבלו הנחות בשימוש בתחבורה הציבורית

אחת ההטבות החשובות עבור ציבור הנכים היא הנחה בתחבורה הציבורית, המשמשת רבים מהם לשם הגעה ממקום למקום. ההנחה ניתנת לרוב במסגרת רכישת כרטיסיה, למשל, באמצעות כרטיס הרב קו.

לשם כך, יש לגשת אל אחת מתחנות השירות, להציג תעודת נכה של המוסד לביטוח לאומי וכך מוזן אל הכרטיס, סטטוס זכאי, המעניק הנחה קבועה בתחבורה הציבורית.

קבלו הנחות שונות בטיפולים בקופות החולים

קופות החולים מעניקות זכויות שונות לנכים, בהתאם למצבם הרפואי. כך למשל, ניתן לקבל הנחה ברכישת תרופות, כאשר מוגדרת לחולה תקרה מסוימת ועד לסכום התקרה, הוא אינו משלם על חלק ניכר מתרופות המרשם שהוא צורך.

כמו כן, ניתן לקבל הנחה בטיפולים שונים דרך קופת החולים, למשל, סבסוד של טיפולי פיזיותרפיה, הידרותרפיה, דיקור סיני ועוד. בדיקת זכאות לכל הזכויות הללו ואחרות, נעשית מול רופא המשפחה, מזכירות המרפאה ו/או המוקד הטלפוני של קופת החולים.

משלמים שכר דירה או מעוניינים לרכוש דירה? יש לכם סיוע

המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבינוי והשיכון, מעניקים סיוע מגוון בתשלום שכר דירה וברכישת דירה, לעומדים בתנאי הזכאות.

ניתן גם לקבל סיוע לשם ביצוע שיפוצים בדירה וכיו"ב. על מנת לברר את הזכאות להטבות אלו ואחרות, יש לפנות אל משרד הבינוי והשיכון ולמוסד לביטוח לאומי.

ואפילו הנחה בתשלום חשבון החשמל

מעל אחוז נכות מסוים, ניתן לקבל הנחה בתשלום הארנונה וכן, בחשבון החשמל. לשם קבלת ההנחה בתשלום הארנונה, יש לפנות אל הרשות המקומית ולברר ראשית האם ישנה זכאות להנחה.כסף

אם נמצא שכן, יש למלא את הטופס המיועד , בצירוף המסמכים הדרושים ולהגיש למחלקה המתאימה בעירייה. הליך קבלת הנחה בחשבון החשמל הוא זהה, אלא שיש לפנות אל חברת החשמל לשם קבלת ההנחה.

אולי יעניין אותך גם:

לימודי נהיגה לנכים: מי זכאי ללימודים אלו? וכיצד נערכים לימודי נהיגה לנכים?

עזרה במציאת תעסוקה לנכים

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!