השימושים הנפוצים ביותר במכשירי שמיעה למבוגרים

מכשירי שמיעה למבוגרים הם שוק צומח ככל שיותר ויותר אנשים חיים יותר. יש גם ביקוש הולך וגובר למכשירי שמיעה במקום העבודה. תעשיית מכשירי השמיעה מתרחבת בקצב מהיר בעזרת טכנולוגיה כמו אלחוטית, בלוטות' ו-Wi-Fi.

להלן כמה מהשימושים הנפוצים ביותר במכשירי שמיעה:

  •  משתמשי מכשירי שמיעה יכולים להשתמש בהם כדי לתקשר עם בני משפחתם וחברים שאינם סובלים מלקויות שמיעה.
  • ניתן להשתמש בהם גם כדי להאזין לטלוויזיה או לסרטים בביתם מבלי להפריע לאחרים בביתם.
  • ניתן להשתמש בהם גם בזמן שהם ישנים כדי שיוכלו לשמוע טוב יותר כשהם מתעוררים בבוקר.

מכשירי שמיעה זמינים כעת באופן נרחב עבור מבוגרים הסובלים מאובדן שמיעה. במאמר זה נדון ביתרונות השימוש במכשירי שמיעה, בסוגי מכשירי השמיעה הזמינים וכיצד ניתן להשתמש בהם. מכשירי שמיעה זמינים כעת באופן נרחב עבור מבוגרים הסובלים מאובדן שמיעה. מכשירים אלו עוזרים לאנשים לשמוע טוב יותר ומאפשרים להם לשמוע שיחות עם חברים ובני משפחה מבלי לאמץ את אוזניהם. ישנם שני סוגים של מכשירי שמיעה – מאחורי האוזן (BTE) ו-In-the-Ear (ITE). BTEs יושבים על גבי האוזן בעוד ITEs נכנסים לתוכה. יש גם סוג שלישי – היברידי שיש בו גם BTE וגם רכיב ITE.

מכשירי שמיעה זמינים

במאמר זה נדון ביתרונות השימוש במכשירי שמיעה, בסוגי מכשירי השמיעה הזמינים וכיצד ניתן להשתמש בהם על מנת לשפר את איכות החיים של האדם. מבוגרים עם אובדן שמיעה יכולים להשתמש במכשירי שמיעה כדי לשפר את השמיעה שלהם. התקנים אלה לובשים בדרך כלל באוזן ומספקים הגברה של צליל. מכשירי שמיעה מועילים מאוד לאנשים שמתקשים להבין שיחות בסביבות רועשות כמו מסעדות, קונצרטים ומסיבות. הם גם עוזרים לאנשים עם טינטון או היפראקוזיס, שהוא מצב הגורם לצלצולים עזים או לקולות זמזומים.

מכשיר שמיעה קטן הוא מכשיר שמיעה שניתן ללבוש באותו אופן כמו זוג משקפי שמש. מכשירי שמיעה מגיעים בשתי צורות: מאחורי האוזן ובתעלה. מכשירי עזר מאחורי האוזן הם הסוג הנפוץ ביותר מכיוון שהם נוטים פחות ליפול והם אינם דורשים ניתוח כדי להתאים אותם. מכשירי שמיעה קטנים אלו יכולים לשמש אנשים עם אובדן שמיעה קל עד בינוני בלבד, או על ידי אנשים ללא אובדן שמיעה כלל. ניתן להשתמש במכשיר שמיעה קטן כדי לשפר את השמיעה למי שאיבד את שמיעתם עקב זקנה או מחלה. מכשיר זה אינו מיועד להחליף מכשיר שמיעה בגודל מלא, אך הוא יכול לשמש כמכשיר משני למי שזקוק להגברה נוספת. מכשיר שמיעה קטן הוא מכשיר המסייע לאנשים עם אובדן שמיעה קל עד בינוני. הוא תוכנן כך שיתאים מתחת לאוזן ויכול להיות קטן כמו קופסת גפרורים או גדול כמו חפיסת קלפים. המכשיר מזהה קול ומגביר אותו, כך שהוא יכול להישמע על ידי מי שלובש את המכשיר. יש לו גם מיקרופון חיצוני לקליטת רעשי רקע.

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי, מייסד המרכז לזכויות נכים בישראל. עורך דין ותיק עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 15 שנה בהם הוא טיפל בתיקים ותביעות מסובכות בהצלחה רבה. עבודה מול אוכלוסיית הנכים מעניקה תחושת סיפוק שלא מורגשת בשום תחום או מקום אחר.

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם הוא הליך לא פולשני ולא ניתוחי המיועד לטיפול במגוון מצבי שריר ושלד הוא משתמש בגלי הלם, שהם גלי קול המייצרים פעימות לחץ

האם הליכה טובה לכאבי גב

רוב האוכלוסייה תסבול מכאבי גב בשלב כזה או אחר בחיים, לחלק מהאנשים הכאבים יחלפו כמו כשם שהופיעו אך חלק מהאנשים יסבלו מכאב גב כרוני מתמשך

זכויות בנושא שיניים, פה ולסת

לא מעט אנשים אשר זקוקים לטיפולי שיניים, מבינים כי בכדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר בסוף ההליך ואת הטיפול המקצועי ביותר, עליהם לבחור במרפאת שיניים

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!