מעלית אלונקה

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

מעלית אלונקה היא ללא ספק מעלית חשובה מאוד. מדובר על מעלית גדולה יותר ממעלית רגילה ומטרתה היא לפנותמעלית אנשים שזקוקים לפינוי מהיר מכל בניין באשר הוא, בגין מחלה כלשהי או פציעה הדורשת פינוי לבית החולים. המטרה היא שהמעלית המדוברת תהיה תמיד זמינה ופנויה לפינוי באמצעות מיטה או אלונקה. מעלית אלונקה היא מעלית נדרשת מאוד בכל מבנה ציבורי, בבתי חולי כמובן וגם בבנייני מגורים. כאשר מדובר על בנייני מגורים גבוהים מאוד, החשיבות של מעלית מעין זאת היא מאוד משמעותית שכן, אין שום אפשרות לפנות אדם מקומה גבוהה במיטה או אלונקה מבלי שתהיה מעלית שתאפשר זאת. כמובן שיש לתכנן את המעלית המדוברת בהתאם לחוק מבחינת המידות שלה ומבחינת כל פרמטר חשוב אחר.

 

מהי מעלית אלונקה?

מעלית אלונקה כאמור היא למעשה מעלית אשר ניתן לפנות בה אדם במיטה או אלונקה. כלומר, אם אדם כלשהו זקוק לפינוי בשל כל סיבה באשר היא לבית החולים וצוות מד"א נדרש לפנות אותו במיטה או אלונקה, הרי שכאשר מדובר על מבנה גבוה, יהיה צורך להשתמש במעלית בכדי לפנות אותו. מכיוון שמדובר על פינוי במיטה שתופסת מקום, המעלית המדוברת צריכה להיות במידות שיתאפשר להכניס אליה מיטה או אלונקה שבהם מפנים את האדם וכן, שתהיה אפשרות לאדם נוסף שהוא המפנה להיכנס יחד עם המיטה. את המעלית המדוברת ניתן למצוא בכל בית חולים שכן, בתי החולים כוללים כמה וכמה קומות וידוע כי  יש להעביר בין הקומות מיטות או אלונקות שונות. כדי לעשות זאת בנוחות ובצורה בטוחה, מעליות מעין אלה קריטיות והכרחיות בבתי חולים. מלבד בתי חולים, המעליות המדוברות רלוונטיות מאוד בכל מבנה מגורים גבוה הכולל לא מעט קומות ויש בו לא מעט דיירים וכן בכל מבני ציבור בעל מספר קומות המשמש כמות משמעותית של אנשים.

 

מידותיה של מעלית אלונקה

מעלית אלונקה כמו מעלית משא אשר רלוונטית עבור הובלת משאות כבדים וגדולים בין קומה לקומה, נדרשות להיות בעלות מידות ספציפיות:

המידות הפנימיות של התא המדובר יהיו בהתאם לתקן הישראלי ת"י 179: העומק של המעלית שמהווה את המרחק הפנימי שבין הקיר שבו דלת הכניסה ובין הקירו שממולו צריך להיות 2.10 מטרים לפחות, הרוחב שמהווה את המרחק הפנימי בין שני הקירות הניצבים האחרים צריך להיות לפחות 1.10 מטר.

חשוב מאוד לדעת כי מספר המעליות, המידות שלהן וכן המהירות שלהן, לא פעם יקבע

מעליות

ו בהתאם למספר בני האדם אשר מתגוררים במבנה או משתמשים בו. כמו כן, בבניין גבוה מאוד המידות של מעלית אחת יהיו חייבות להיות מידות התואמות למידותיה של מעלית אלונקה והיא תהיה חייבת להיות מתאימה להובלה של 6 אנשים.

כמו כן, מכל דירה, משרד או אולם בבניין רב קומות יש צורך שתהיה גישה לשתי מעליות לפחות, כאשר בשעת חירום תשמש אחת המעליות בבניין רב קומות לנשיאת חולים או פצועים שכובים על אלונקה ס

טנדרטית שהמידות שלה יהיו בהתאם לתקן הישראלי ת"י 179. אסור שיהיה צורך להוריד אלונקה או להעלות אותה יותר מ2 קומות עד להכנסתה למעלית בהתאם לחוק. דלת המעלית המדוברת חייבת להיות מאלמנט עמיד אש

אין ספק כי מעלית אלונקה מהווה כאמור מעלית חשובה ונחוצה מאוד, בייחוד בבניינים רבי קומות המשמשים הן עבור מגורים והן עבור צרכים ציבוריים או עסקיים ועל כן, חשוב לתכנן מעלית מעין זאת ולהתקין אותה בצורה תקינה ובטיחותית, בהתאם לחוק.

 

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!