מדרגון משטח – פתרון ניידות ביתי לנכים

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

 

מעלוני נגישות, מעליות ביתיות ומעליות לנכים

לייעוץ ללא התחייבות התקשרו: 072-2570470

אנשים הסובלים ממוגבלויות פיזיות, ונכויות, ניצבים מדי יום בפני התמודדיות שהן לא פשוטות. חשוב להדגיש שהשלמה עם הקשיים האלו היא טעות, וזאת מכיוון שיש כיום פתרונות שונים שעשויים להקל על אופן ההתניידות שלהם – ועקב כך על מצבם. מדרגון משטח הוא אחד הפתרונות היותר מבוקשים כיום, חלק בלתי נפרד מהעולם הרחב של פתרונות תנועה ומעבר בין מפלסים לאנשים הסובלים מכך.

מהו מדרגון משטח?

המטרה העיקרית של מדרגון משטח היא להנגיש מבנים (הן פרטיים והן ציבוריים) עבור אנשים המתקשים בתנועה, או עלייה מדרגות, משתמשים בכיסאות גלגלים ועוד.

מדרגון משטח מורכב למעשה משני רכיבים עיקריים. הראשון שבהם הוא המסילה, אותה ניתן להתקין על גבי הקיר או בשיפוע, על פני המדרגות. הרכיב השני, ניחשתם אולי נכון, הוא משטח ישיר אשר נע לאורכה של המסילה.

מדרגון משטח מגיע כיום בכמה צורות, כך שאפשר לבחור בין המדרגות המיועדות לחלל פנימי, מדרגון חוץ (שמיוצר מחומרים עמידים בכל תנאי מזג האוויר) ומדרגון מתעקל.

כדי להפוך את חיי המשתמשים לפשוטים יותר, פותחו עם השנים אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, המותקנים ברחבי הארץ. תפעול המדרגון יכול להיעשות באמצעות כפתור ייעודי הנמצא על גבי המתקן עצמו או לחלופין, תוך שימוש בשלט אלחוטי. הגמישות הזו בתפעול נדרשת פעמים רבות ומקלה על המשתמשים.

מדרגון משטח אינו דורש תשתיות מורכבות מדי, כאשר אפשר להתקין אותו בשטחים מצומצמים (למשל גרם מדרגות קטן) אבל גם בממדים גדולים פי כמה. אין צורך בעבודות תשתית, כאשר כל שנדרש הוא שקע ביתי חשמלי פשוט, שימוקם באחד מעברי המסילה. המדרגון עצמו פועל באמצעות מצברים, שאמורים להחזיק לפרקי זמן ממושכים וניתנים לטעינה.

מתי מתאים לבחור במדרגון משטח?

כפי שרמזנו קודם לכן, מדרגון משטח הוא ממש לא המוצר היחידי שקיים. מטרתו להקדיש את מטרת ההנגשה הנעלה. אלא שבמצבים רבים, מתברר כי זהו המענה היעיל ביותר, או אפילו הפתרון היחידי האפשרי. חברות מציעות במקביל מעלית נוסעים או מעלון (מעלית ביתית), אולם מוצרים אלא אינם מתאימים בכל מבנה, או לחלופין אינם מתאימים לכל אדם הסובל מקושי בהתניידות. דוגמה מובהקת היא אדם שאינו יכול לקום כלל מכיסא הגלגלים שלו, כך שמדרגון הכיסא, המבוסס על ישיבה על גביו לא יתאים להם.

את מדרגון המשטח פשוט לשלֶב בסביבה קיימת, במיוחד אם בוחרים בדגם מעוצב היטב כפי שמוצע כיום על ידי החברות השונות תוכלו למשל למצוא היום מדרגון משטח המגיע עם כיסא מתקפל, כך שהאדם יכול לבחור האם הוא מעוניין להשתמש ברגע נתון בכיסא או שמא אמצעי הניידות באורח החיים של האנשים הסובלים מאותן נכויות ופגיעות תפקודיות.

תכנון, תחזוקה ומה שביניהם

את ההחלטה לגבי סוג המוצר שבוחרים והדגם הספציפי שלו, ייעשו בשיתוף עם יועץ מחברות שונות, לא לפני שיילקחו בחשבון משתנים מגוונים בתוך משוואת הבחירה. חשוב כאמור להתאים באופן מלא את המוצר למאפייני המבנה, ליכולת התפקוד של האדם המשתמש בו וגם לדרישות הנקודתיות שלו.

אולי יעניין אותך גם:

מהי נכות משוקללת ואיך מחשבים אותה בביטוח הלאומי?

מקבלים קצבת נכות? יש לכם פטור מתשלומים בקופות החולים

נכים ובני משפחותיהם: האם ידעתם שאתם זכאים להחזרי מס?

מחפשים פתרונות נגישות לבית?

למגוון אפשרויות התקשרו: 072-2570470

 

תוכן עניינים
Picture of אסף כהן
אסף כהן

בתחום מעל 15 שנה. אחד ממייסדי האתר emun

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!