תו נכה לרכב שכור

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות השאירו פרטים או התקשרו

או חייגו

תו נכה לרכב שכוריש לכם תו נכה? מה קורה במקרה בו אתם צריכים לשכור רכב, האם תו הנכה יכול לעבור לרכב השכור? מה קורה כשאתם ברכב שכור בחול? על כל השאלות האלו נענה עכשיו. תו נכה מאפשר לכם לרשות שני רכבים על שם הנכה/מוגבל הניידות. במקרה בו הרכב נמצא בתיקון או מכל סיבה שהיא בעל התו מתנייד ברכב אחר, הנה כל הדברים שאתם צריכים לדעת.

 

החלפת רכב לתו נכה

בעבר היה צורך של כל בעל תו נכה להמתין תקופה ארוכה עד לקבלת אישור על החלפת רכב, בין אם מדובר על רכב שכור ובין אם מדובר על רכב חדש שהם רכשו. כיום התגים החדשים הם ללא מספר רכב, אלא מצוין רק פרטי הנכה. זאת יוזמה של משרד התחבורה בכדי למנוע עוגמת נפש מבעלי זכויות רבים. עד היום, בעלי התו נאלצו להנפיק מחדש תג כולל מספר רישוי בכל פעם שהחליפו רכב לכל צורך, זאת הם עשו באמצעות הגשת בקשה במשרד התחבורה והתגים נשלחו אליהם בדואר – דבר שלקח לפחות חודש שלם. היוזמה החדשה נוסדה על פי ההנחיה של שרד התחבורה דאז, ישראל כץ. 

ההסדר כלל דבר נוסף, מאגר תג נכה לרכב. מאגר זה נועד בשביל בעלי התו וכמו כן, בשביל גורמי האכיפה. כל חידוש או שינוי של מספר רכב מופיע במאגר זה. המאגר משתנה מדי לילה, וניתן להזין בו מספר רכב ולראות האם לאותו רכב יש זכאות לתו נכה, וכמו כן האם תו הנכה נמצא בתוקף. כיום המאגר פתוח לכלל הרכב, משתמשים בו בעלי חניונים, פקחי חניה וכמו כן, בעלי הזכות לתו נכה.

תו נכה לרכב שכור – תו וירטואלי

אחת היוזמות החדשות בתחום היא תו חניה וירטואלי לרכב שכור ללא תשלום, משך זמן ההמתנה הוא יום עבודה בלבד. ההנפקה תקל על תושבי העיר תל אביב ששוכרים רכב לתקופה קצרה. עד היום ניתן היה לקבל את הרכב השכור למשך 7 ימים בלבד (עם תו חניה לנכה), כיום גם מעל שבעה ימים ניתן לשמור על הזכאות שלכם. זאת יוזמה של עיריית תל אביב, אבל ככלל ניתן לראות שינוי מהותי בהתייחסות לרכבים שכורים.

כיום כדי להחליף מספר רכב אתם לא צריכים להמתין זמן רב, אלא תוכלו לבצע את השינוי באופן מקוון. בדרך כלל אתם תקבלו את אישור התו עם מסרון ומייל, בצירוף דף מידע הכולל את כל הזכויות שלכם בהתאם לרשות המקומית בה אתם נמצאים. 

 

מה כולל התהליך?

ישנן שלוש דרכים עיקריות שבאמצעותן נוכל לבצע את תהליך שינוי מספר הרכב, בהתאם למספר הרכב השכור:

  1. הגעה פיזית – האפשרות הראשונה שלכם היא לקבוע פגישה במשרד הרישוי (ניתן לתאם פגישות דרך האתר). כאשר אתם מגיעים למקום, יהיה עליכם להגיע עם כל הפרטים של הרכב שרשום במאגר, והרכב אותו תרצו לרשום במאגר (הרכב השכור). במקרה כזה ההעברה נעשית במהירות וחוסכת ימי המתנה. עם זאת, לא תמיד ניתן למצוא תורים בפרק זמן קצר.
  2. הגשה מקוונת – האפשרות השנייה שלכם היא למלא טופס באתר משרד הרישוי: "בקשה לתג חניה לנכה במקרים של החלפה או הוספה של רכב בתג". יהיה עליכם למלא את הטופס ולשלוח אותו. כאן גם קיימת המתנה של מספר ימים עד לקליטה במערכת, ולאחר מכן אישורה. גם דרך זאת יכולה לערוך בין מספר ימים ובמקרים חריגים גם עד חודש.
  3. דואר – האפשרות השלישית והפחות מומלץ היא להדפיס את הטפסים שציינו קודם לכן באתר האינטרנט, למלא אותם ולשלוח אותם בדואר רשום ליחידה לטיפול במוגבלי ניידות של משרד הרישוי שנמצאת בחולון. חשוב לציין שלטפסים אלו יש לצרף צילום רישיון, צילום תעודת זהות כולל ספח.

תו נכה לרכב שכור בחול

עומדים לפני חופשה בחול ושוכרים רכב? אם אתם זכאים לתו נכה, ייתכן ואתם תוכלו לממש את הזכאות שלכם גם במדינות מסוימות. יש אתרים מסוימים בהם מכבדים רק תו מקומי, ואילו במקומות אחרים מכבדים תו גלובלי. הדרך הנכונה היא להנפיק תו זמני, תוכלו להנפיק את התג דרך אתר משרד התחבורה האזורי ויהיה עליכם להציג תעודת נכה, כרטיס טיסה, ותוך מספר דקות תוכלו לקבל תו חניה בהתאם למדינה שעובדת עם אותו הסדר. 

שימו לב, במדינות מסוימות הקנסות עבור חניה ללא תו נכה הם גבוהים, ואף במקומות מסוימים זה יכול להגיע לכדי משפט. לכן, בין אם אתם עומדים לפני טיסה לחול ובין אם אתם רוצים לשכור רכב בארץ מכל סיבה שהיא ותרצו לזרז את זמני ההמתנה, תוכלו לפנות לחברה מקצועית שעובדת ומתנהלת בצורה מותאמת למשרד הרישוי. אותה חברה תוכלו ללוות אתכם בתהליך ובסופו, להנפיק לכם תו נכה לרכב שכור תוך פרק זמן קצר. השירות ניתן למי שצריך להנפיק תו נכה לרכב שכור בטווח הקצר אינו מעוניין להמתין מספר ימים עד שבועות לקבלת אישור מטעם משרד הרישוי. 

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי - מימוש זכויות נכים

עו"ד ראובן אשכנזי, מייסד המרכז לזכויות נכים בישראל. עורך דין ותיק עם ניסיון עשיר של למעלה מ- 15 שנה בהם הוא טיפל בתיקים ותביעות מסובכות בהצלחה רבה. עבודה מול אוכלוסיית הנכים מעניקה תחושת סיפוק שלא מורגשת בשום תחום או מקום אחר.

תו נכה לרכב החלפת רכב
תו נכה לרכב החלפת רכב

אם אתם מגוללים מידע ברשת לגבי תו נכה לרכב החלפת רכב, כנראה שלאחרונה החלפתם את הרכב שלכם וכעת אתם מעוניינים לוודא שלא תקבלו קנסות ודוחות

תג נכה לרכב שני
תג נכה לרכב שני

על פי החוק בישראל, ניתן להוציא בכל בית אב 2 תגים עבור רכבי נכים, כאשר על כל מגיש בקשה לעמוד בקריטריונים הנקבעים ע"י משרד הרישוי

מחזיק תג נכה לרכב
מחזיק תג נכה לרכב

מחזיק תג נכה לרכב הוא אדם שסובל ממוגבלות מסוימת בניידות. מטרתו של התג היא לסייע לאותו אדם בניידות שלו ובקבלת הקלות והטבות, אשר קשורות ברובן

תג נכה לצמיתות
תג נכה לצמיתות

תג נכה לצמיתות הינו תו חניה לאדם נכה, המתחדש בכל 8 שנים באופן אוטומטי. זאת, על מנת לחסוך מהאדם הנכה את הטרחה, הבירוקרטיה והנפקת המסמכים

תו נכה לרכב חברה 
תו נכה לרכב חברה 

בעוד שחלק מהאנשים הנכים הינם בעלי מוגבלויות אשר מונעות מהם לצאת מביתם ולעסוק במקצועות שונים, חלק אחר מאוכלוסיית הנכים מועסק במגוון תחומים ומקומות עבודה הכוללים

עדכון תג נכה לרכב
עדכון תג נכה לרכב

תהליך עדכון תג נכה לרכב כולל מספר אפשרויות, אך חשוב להדגיש שהעדכון חייב לעמוד בתנאים של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. תג נכה לרכב מאפשר לזכאים

072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!